Датське масло (Danish Oil) для дерева від Rustins: куди його намазувати і з чим їсти

Якщо ви вже знаєте, що це таке, то датське масло Danish Oil виробництва Rustins можна купити в магазині Стамески у розділі "Масло віск та барвники для обробки дерева". Якщо ви ще тільки робите перші кроки в обробці дерева, або ніколи не займалися просоченням дерева, радимо прочитати цю статтю, щоб краще зрозуміти, з чим доведеться мати справу.

Спочатку трохи про те, хто є виробником і звідки воно взагалі взялося це чудове масло – Растінс Даніш Ойл.

Rustins купити київКомпанію Rustins Ltd. (Растінс Лімітед) заснував Сідні Растін в 1924 році в Лондоні. Батько засновника був майстром по виготовленню меблів, і маленький Сідні з дитинства спостерігав за роботою батька і плекав любов до дерева.

За більш ніж 90 років свого існування, Растінс Лімітед пройшла довгий шлях розвитку, і маючи багаторічний досвід, на сьогоднішній день є відомим виробником лакофарбових матеріалів. З дня заснування компанія займається виробництвом фарб, лаків, просочень для дерева, різних засобів по догляду за дерев'яними поверхнями. Rustins використовує не тільки багаторічний досвід, але і власні наукові розробки, завдяки яким її продукція отримала таку популярність. До того ж, вона є постачальником лакофарбових матеріалів для Королівського Двору Великобританії, що красномовно свідчить про дійсно виключний рівень якості продукції. Одним з найважливіших досягнень компанії – купівля знаменитих Briwax і Antiquax в 2013 році.

Основний асортимент продукції Rustins – це воски та воскові суміші, всілякі захисні масла і аерозолі, засоби для полірування і прикраси дерев'яних поверхонь і меблів, а також засоби для обробки шкіри, каменю та ін

Продукція Растінс орієнтована в першу чергу на ринок DIY, що означає «зроби своїми руками» (англ. Do It Yourself), тому характеристики продуктів мають такі особливості, як простота поводження з матеріалом, можливість роботи з деревиною будинку, не вимагають спеціального обладнання і великих часових втрат. Крім цього, лакофарбові вироби Rustins швидко сохнуть, екологічні і, що важливо, не мають різкого специфічного запаху. Так що будь-яка людина, що працює з такими виробами буде насолоджуватися процесом рукоділля, а не страждати від головного болю в прямому і переносному сенсі.

Отже, що ж це за таке масло - Danish Oil?

Rustins Danish Oil – це унікальна суміш спеціальних натуральних масел на основі так званого китайського деревного масла або Tung Oil (тунгове масло), яке видобувається з горіхів, що ростуть в Китаї і зрідка зустрічаються в Південній Америці. Також містить спеціальні смоли та абсорбуючі речовини. Ретельно підібрані компоненти Даніш Ойл дозволяють йому проникати глибоко в деревину, роблячи її водостійкою і більш міцною. Растінс Даніш Ойл підходить для роботи з усіма видами дерева і призначене для того, щоб надати блиску поверхонь меблів та інших столярних виробів з дерева і фанери, а також добре підкреслює природну текстуру дерева і робить її більш контрастною.Масло Danish Oil (Даніш Ойл)

Добре підходить для таких виробів, як чашки, сільнички та інший посуд, дверні ручки, свічники, ручки для ножів та іншого інструмента, а також для просочення дитячих дерев'яних іграшок. Практично будь-який виріб, покрите цим датським тунговим маслом, набуває більш солідний і «дорогий» вигляд.

Основні переваги даного складу очевидні:

 • Масло Rustins Danish Oil просте в застосуванні: його досить просто кілька разів нанести і висушити, при цьому немає необхідності використовувати ні спеціальне обладнання для цього, ні спеціальні технології сушіння.
 • Невелика витрата масла для дерева Даніш Ойл дозволяє використовувати одну пляшечку набагато довше, ніж масло інших виробників такого ж об’єму.
 • Це робить його ще й економічно вигідною покупкою, особливо якщо ви обробляєте велику кількість виробів. Поза всяких сумнівів, Danish Oil є однією з кращих покупок по співвідношенню ціни та якості.
 • Підходить практично для всіх видів деревини, тому якщо ви працюєте одночасно з різними сортами дерева, не потрібно буде купувати різні масла – Даніш Ойл впорається з ними на «ура».
 • Це англійське тунгове масло екологічно безпечне, тобто ви можете використовувати його як в будинку, так і для просочення, наприклад, віконної рами або столика в саду. Чи варто казати, що воно абсолютно нешкідливе для навколишнього середовища? Більш того, Rustins Danish Oil придатний для використання на дитячих іграшках!

Як використовувати данське масло від Rustins:

Деревина повинна бути чистою, добре відшліфованою, не мати на поверхні пил, бруд, сліди воску. Також її треба попередньо осушити. Використовувати грунтовку для дерева не можна.

 • Перед використанням масло необхідно перемішати! Це обумовлено неоднорідністю ваги масел і смол, що входять до складу Rustins Danish Oil, які осідають на дно при тривалому зберіганні.
 • Масло наноситься товстим шаром, через кілька хвилин потрібно видалити його надлишки. При нанесенні масла на поверхню рекомендується використовувати пензлик або ганчірку. Якщо роботи виконуються не в приміщенні, перший шар слід наносити пензлем і не видаляти надлишки масла.
 • На фінішному шарі патьоки видаляються дрібною шкуркою, натираючи виріб вздовж волокон, пил що утворився можна прибрати ганчіркою або паперовим рушником.
 • На відміну від інших масел, масло Растінс Даніш Ойл можна наносити навіть на необроблену деревину і проводити його неглибоку обробку після просочення, наприклад, відполірувати виріб до блиску на токарному верстаті.
 • Маслом Rustins Danish Oil необхідно покривати поверхні в 3 або 4 шари, при цьому потрібно стежити, щоб при нанесенні кожного наступного шару попередній був абсолютно сухим.
 • Час висихання: від 4 до 6 годин. При використанні на різних поверхнях, при різній температурі повітря і його вологості, час висихання буде відрізнятися, тому якщо ви не впевнені в тому, що воно висохло, лучі почекайте ще трохи – нічого страшного не станеться, зате поверхня точно висохне.
 • Повторне нанесення: виконується одразу після висихання попереднього шару.
 • Витрата масла варіюється від 12 до 14 м2 одним шаром в залежності від матеріалу та інтенсивності його обробки.
 • Після закінчення роботи щітки і ганчірки легко відмиваються уайт-спиритом. Використані ганчірки слід добре висушити в розгорнутому вигляді, так як вони можуть самозайнятися.

Масло Danish Oil (Даніш Ойл)

При використанні масла на вулиці, необхідно його оновлювати мінімум раз на рік. Щоб вироби з дуба або дерева хвойних порід не змінювали з часом свій колір, кількість шарів при нанесенні тунгового масла Даніш Ойл можна збільшити до 6-ти, особливу увагу слід приділяти краям виробів.

 

Увага! Тунгове масло Rustins Danish Oil для обробки дерева є вогненебезпечним! Будь ласка, дотримуйтесь техніки пожежної безпеки та не куріть під час роботи.

Щоб уникнути мимовільного випаровування масла, щільно закривайте кришку пляшки або банки, в якому воно зберігається. Компоненти складу неоднорідні за своєю природою, тому навіть якщо все масло не висохне, самі летючі компоненти можуть «втекти» з банки, що негативно позначиться на якості обробки.

* * *

Купити масло Rustins Danish Oil можна у магазині Стамески.сом.uа на сторінці "Датська олія для обробки дерева Danish Oil "Rustins" у розділі "Масло, віск та барвники для обробки дерева". Якщо ви знаходитесь не в Києві або ви занадто зайняті, щоб приїхати до нас в магазин, у нас є доставка «Новою поштою».